Yaşam Koçluğu

Kelime anlamı olarak koçluk, birini bir yerden bir yere götürme anlamına gelir. Koçluk, istenen performansa ulaşmak için, koç ve danışan arasında kurulan planlı bir gelişim ilişkisidir. Kişilerin var olan potansiyellerini ortaya çıkararak, ulaşılabilir hedeflere ve olasılıklara odaklanan bir öğrenme ve gelişim sürecidir. Koçluk, doğru sorular ile kişilerde farkındalık yaratma sanatıdır.

Koçluk, sadece bir alan yerine kişinin bütün yaşamına yoğunlaşmaktır…

Neden Yaşam Koçluğu?

AYES Yaşam Koçluğu, Mutlu olmak ve yaşamdan keyif almanız için ne istediğinizi belirlemenize yardımcı olur. Bireylere karar mekanizmalarını geliştirmek, asıl istediklerini belirleyip bu istek doğrultusunda planlarını yapmak ve istedikleri başarılara ulaşmak için seçeneklerin, fırsatların farkına varılması, gereken kaynaklara nasıl ulaşılabileceği konusunda yeni perspektiflerden bakabilmeleri gibi konularda kişinin performansına katkıda bulunur, fayda sağlar. Bu farkındalık ile birlikte değişir ve özgürleşirsiniz. AYES Yaşam Koçluğu, alışkanlıklarınızın yönünün değişmesine ve hedeflerinizi gerçekleştirmek için gitmek istediğiniz yolda gerçek potansiyelinizi keşfetmenize yol arkadaşlığı yapar.

AYES Yaşam Koçluğu, bir yol arkadaşlığıdır. Arzu ettiğiniz sonuç hakkında net bir fikre sahip değilseniz. Başka bakış açılarını öğrenmenin ne kadar faydalı olacağını ve yeni bakış açılarını fark edip ne yapacağınızı bilmiyorsanız. Kendiniz ve yaşamınızın her alanı ile ilgili değişiklikler yapmak ve enerjinizi bu yönde kullanmaya ihtiyacınız varsa ve kendinize “evet bir yerden başlamalıyım.” diyorsanız. İlerlemeniz ve gelişmeniz için sizi yol arkadaşlığımıza davet ediyoruz.

“En büyük zaman hırsızı kararsızlıktır.“

Dönüşüme hazır mısın?

“Bundan yirmi yıl sonra daha fazla pişman olmamak için yapmak istediğin şeyleri yap. Sınırları aş, güvenli limanlardan ayrıl. Sana doğru gelen rüzgarı yakala ve yelkenlerini ona göre ayarla. Keşfet. Hayal et. Bul.“

Mark Twain