Öğrenci Koçluğu

Öğrencilerimizin, yani sizlerin düşünme sistemlerini olumlu yönde geliştiren, içsel kaynaklarını kullanmasını ve  oluşturmasını öğreten, kendisini tanımasını sağlayan, bununla birlikte hedefini doğru olarak belirleyip bunu gerçekleştiren, başarı için desteklerken, tam ve bütün bir genç yetişkin olmasında, yol arkadaşlığı yapan felsefedir, koçluk…

Öğrenci Koçu, öğrencinin yaşama entegre olmasını, yolunu en baştan doğru çizmesini sağlar.

Neden Eğitim Koçluğu?

Siz gençlere okul ve sınavlara hazırlık süreçlerinde yardımcı olmak ve bulunduğunuz ekolojik düzeni dengelerken, kendinizi tanıyarak, yaşam beklentilerinizi belirleyecek ve bunların rehberliğinde, kendi gelecek tasarımlarınızı gerçekleştirmek için yol haritası çıkaracağız.

Yaşam ve kendiniz ile ilgili yeni bir bakış açısı kazanacaksınız. Hedeflerinizi belirleyip, bu hedeflere ulaşmada size engel olan faktörleri temizleyip, özgüveninizi yapılandırıp, kendinize güzel, mutlu, kaliteli ve verimli bir gelecek oluşturacaksınız.

Sevgili gençler !

Kendinize ve yaşamınıza verdiğiniz değer, sizin kalitenizi belirleyebilir. Emin olunuz ki hepiniz özel ve değerlisiniz. Hepinizin var olan ayrı ayrı pek çok özelliği var. Ve hepiniz başarabilirsiniz. Siz ne kadar dezavantajlar içinde  doğmuş olursanız olun, kendiniz için attığınız her iyi niyetli ve kararlı adım sizi iyi yerlere götürecektir. Kendiniz için iyi bir şeyler yapın ve buna hemen başlayın. Başlamak, başarmaktır. Başarmak karar vermektir.

“En büyük zaman hırsızı kararsızlıktır.“

Başarmak için inanın.

Başarısız öğrenci yoktur! Sadece kendini ve öğrenme yeteneğini farketmeyen öğrenci vardır. Hepimizin kendine özgü bir potansiyeli var. Bu potansiyeli fark ederek ortaya çıkarmak öğrenci koçluğu çalışmasının özünü oluşturur.