Gebe (Doula) Koçluğu

Doğum öncesi gebelik sürecinin, doğumun ve lohusalık döneminin ruhsal, fiziksel olarak, uyum içerisinde, yüksek bir enerji ve sağlıklı bir şekilde ilerlemesinde siz anne adaylarına yol arkadaşıdır. Doğum süreci hem duygusal, hem fiziksel, hem de psikolojik çerçeveler içerisindeki resmin bütünüdür. Bu resim içerisinde gelişen her türlü ruhsal veya fiziksel yönetim anne adayına aittir.

Anne adayı, bu resmin merkez yöneticisidir…

Neden Gebe (Doula) Koçluğu?

Doğum Koçunun, doğum sürecine eşlik etmesi bir avantajdır; anne doğru nefes almasını ve vermesini, doğru ıkınma ve diyafram kullanabilmeyi öğrenir, Bireysel anlamda annenin doğum hakkında olumsuz düşünceleri azalır, kendine bebeğine ve bedenine güvenmeyi öğrenir, öğrendiği nefes çalışmaları ve yoga gibi bedensel çalışmaları sağlıklı yaşam sürekliliği adına hayatının her alanında kullanmasını sağlar.

Gebeliğin başladığı an itibariyle,  doğum eylemi ve sonrasında devam eden lohusalık, bebek bakımı, emzirme gibi muhteşem, kutsal süreç ve ilerleyişin, kısacası, gebelik deneyiminin baş oyuncusudur. AYES Koçluk & Danışmanlık, bu resmin içerisinde sizlere yirmi beş yıllık ebelik deneyim ve tecrübelerimizi, akademik sorumluluğumuzu, koçluk eğitimimizle taçlandırarak, profosyonel rehberlik sunuyor…

“Anne adayı gebelik deneyiminin baş oyuncusudur…“

İnanmak ve GÜVEN !..

Doğum bir son buluş değil, mucize ve coşku ile kavuşarak yaşanan en ulvi AN’ dır…